ПАМ'ЯТКИ ДЛЯ УЧНІВ

Ми з вами повинні пам’ятати та виконувати наступні правила проходу та проїзду громадян на залізничному транспорті:

1. Прохід громадян через залізничні колії допускається тільки у встановлених і обладнаних для цього місцях.

2. Необхідно користуватися спеціально обладнаними для цього пішохідними переходами, тунелями, мостами, залізничними переїздами, шляхопроводами. На станціях, де мостів і тунелів немає, переходьте колії по настилах, а також в місцях, де встановлені покажчики «Перехід через колії».

3. При переході через залізничні колії необхідно переконається у відсутності поїзда, що рухається, локомотива або вагонів.

Не допускається на залізничних коліях і пасажирських платформах:

1. Переходити або перебігати через залізничні колії перед поїздом, що наближується, якщо відстань до нього менше 400 м. Переходити колії відразу ж після проходу поїзда одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування поїзда зустрічного напрямку'.

2. Перелазити через автозчепні пристрої між вагонами; підлазити під пасажирськими платформами і залізничним рухомим складом.

3. Заходити за обмежувальну лінію на краю пасажирської платформи.

4. Бігти по пасажирській платформі поруч з поїздом, що прибуває.

5. Грати у рухливі ігри.

6. Залишати дітей без нагляду (громадянам з дітьми).

7. Стрибати з пасажирської платформи на залізничну колію.

8. Проходити по залізничному переїзду при заборонному сигналі світлофора переїзної сигналізації незалежно від стану та наявності шлагбаума.

9. Підніматися на опори і спеціальні конструкції контактної мережі і повітряних ліній та штучних споруд.

10. Торкатися до проводів, що йдуть від опор і спеціальних конструкцій контактної мережі і повітряних ліній електропередачі.

11. Наближатися до обірваних проводів.

12. Пошкоджувати, забруднювати, загороджувати, знімати, самостійно встановлювати знаки, покажчики чи інші носії інформації;

13. Залишати на залізничних коліях речі.

Не допускається при користуванні залізничним рухомим складом:

1. Підходити до вагонів до повної зупинки поїзда.

2. Притуляться до вагонів, що стоять.

3. Залишати дітей без нагляду при посадці у вагони і (або) висадці з вагонів (громадянам з дітьми).

4. Здійснювати посадку і (або) висадку під час руху.

5. Стояти на підніжках і перехідних площадках.

6. Затримувати відкриття і закриття автоматичних дверей вагонів.

7. Висовуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів.

8. Підлазити під залізничним рухомим складом і перелазити через автозчепні пристрої між вагонами.

9. Підніматися на дах залізничного рухомого складу.