Суверенна моя Україна

Лінійка , приурочена до Дня Соборності українських земель

Лінійку провела педагог-організатор Тодорова Т.М.

ЗвучитьГімнУкраїни

Мета: Поглибиш знання з історії виникнення свята Соборності України, Ознайомити з цікавими фактами про Україну. Формувати ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави. Виховувати патріотичні почуття та повагу до нашої Батьківщини,

Звучить «Боже, Україну бережи»

Ведучий: Людської пам'яті свіча хай запалає,

Коли життя знов набирає силу.

В ім'я народу хай вона палає

За муки, за життя і за могили

Хай вдячна пам'ять наша звеличає.

Ведучий: 22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Тобі, Україно, мій мужній народе,

Складаю я пісню святої свободи

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку

Аби ти щаслива була, Україно,

Моя Батьківщино!

Звучить «Козацький марш»

2 - Нам дух волелюбний від скіфів дістався,
Широка душа - від безмежжя степів.

Хто серцем тебе, Придніпров'я, торкався,

Той душу твою осягнути зумів

3 - Це тут України моєї початок,
Де волю плекали твої козаки.

Про тебе сьогодні ми будем співати

І славу твою пронесем крізь віки!

4 - Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води...

В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди.

3 - Я україночка від роду,
Землі цієї я краплинка,

Я - доля рідного народу, Його дитина - українка.

4 - Хай сонце сяє в нашій пісні
І світом котиться луна.

Ми в чомусь, може, трохи різні, Та Україна в нас одна.

5 - Благословенна будь, земля моїх батьків
І щедра нива степових просторів,

Що пам'ятає славу козаків

Своїх захисників, своїх героїв.

Ведучий: Універсал закликав усіх патріотів України стати на захист добробуту і свободи свого народу від більшовиків та інших напасників. Крім того, в ньому визначались заходи внутрішньополітичного й соціального характеру, в тому числі автономії для національних меншин.

Ведучий: Універсал - це одна з вершин державотворчої діяльності української Центральної Ради, яка протягом короткого часу привела Україну через автономію і федерацію до повної самостійності. На жаль, в силу багатьох як об'єктивних, так і суб'єктивних обставин Українська народна Республіка зазнала невдачі. Незважаючи на це, день 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.

Ведучий: Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель - найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Ведучий. Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

Живи та міцній, Українська державо!

Ведучий. Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто - синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

5 - Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов'їну .

Ведучий. 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІУ Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, ні від кого незалежною державою. Перехід Української Центральної Ради від федералізму до еамостійництва був актом, обумовленим насамперед зовнішньополітичними факторами. В січні 1918р. Українська народна Республіка опинилася в критичній ситуації. Війська Радянської Росії, маючи підтримку місцевих більшовиків, захопили значну територію України і швидко наступали на Київ.

1 - Велична і свята, моя ти Україно,

лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

1 нам твою історію творить!

Ведучий. На засіданні Малої Ради, яке тривало з 22 січня до пізньої ночі 24 січня, було опрацьовано й схвалено остаточний текст ІУ Універсалу. При поіменному голосуванні з 49 присутніх за нього було подано 39 голосів. В Універсалі констатувалось повне знесення України тривалою імперіалістичною війною. Вказувалось на неможливість вчасно провести вибори до Українських Установчих зборів через розруху.

2 - Я співаю про тебе, прекрасна країно
Де хлібами духмяними вкриті поля

І про шлях твій до волі, моя Україно Незалежна та славна слов'янська земля!

Ведучий. Відзначивши марність зусиль запобігти «братовбивчій війні» українського і російського народів . Універсал висловлював твердий намір не допустити, щоб російський, або якийсь інший уряд .перешкодили Україні встановити бажаний мир «для того, щоб вести свій край до ладу, творчої роботи, до кріплення революції та волі нашої» Ведучий. Щоб досягти цієї мети, «однині Українська Народна Республіка стає: самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державною українського народу». З усіма сусідніми державами - Росією, Польщею, Австрією, Туреччиною та іншими вона житиме в згоді й приязні. Разом з тим відзначалося, що ні одна з них не повинна втручатися в життя самостійної Української Республіки. «Власть в ній буде належати тільки народу України, іменем якого, поки зберуться Українські Установчі Збори, будемо правити ми, Українська Центральна Рада, представниця робочого народу - селян,

1 - Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорить сьогодні дорослі й малі,

Бо ти в нас - найкраща, бо ти в нас єдина, Немає такої, як ти на на землі.

2 -Дай щастя, Боже, нашій Україні,
Такій великій, рідній і єдиній,

У кожне місто і село квітчасте

Пошли любов і світле щастя.

Ведучий: Віримо, що територіальна цілісність Україну скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети - побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам'ятаючи про незліченні жертви на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ведучий. Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

бо ти у нас одна-єдина, -

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь,- казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни,

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі.

Ведучий: Сердечно бажаєм вам, шановні громадяни, міцного здоров'я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Звучить«НезалежнаУкраїна»

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.