Повернутися до звичайного режиму

Книга рекордів Гіннеса

Виховну годину розробила класний керівник 8 класу Алєксєєва Н.В.

Мета: підвищення інтересу до оточуючих людей, виховання естетичної краси через приклад дворазової олімпійської призерки Ганни Безсонової, розширення кругозору восьмикласників, виховання звички до здорового способу життя,.

Обладнання:супровід презентаційного відеоряду

Хід виховної години:


Книга рекордів Гіннесса - це довідкове видання, яке містить відомості про унікальні явища, видатних досягнень людства, світових рекорди, курйози в природі. Книга отримала свою назву на честь відомої ірландської пивоварної компанії «Артур Гіннес, син і До». Ідея створення Книги належить виконавчому директору цієї компанії Х'ю Биверу, який одного разу ввечері після полювання (це було в Вексфорде в 1951 році) взяв участь у суперечці з друзями, чи птах сивка найшвидшою пернатої дичиною в Європі. Подібні питання нерідко задавалися відвідувачами пивних, які часто обговорюють за кухлем пива цікаві події, рекорди, спортивні досягнення і чудеса. І тоді Х'ю Биверу прийшла думка, що непогано було б мати книгу, в якій можна знайти відповіді на запитання «Хто найшвидший?», «Хто найбагатший?» і що така книга була б дуже корисна для власників пивних.

Ідея Сера Х'ю втілилася, коли Норрісу і Россу Мак Виртер, у яких було розшукове агентство в Лондоні, було доручено скласти те, що пізніше стало «Книгою рекордів Гіннесса». Перша Книга рекордів вийшла у світ в Лондоні 27 серпня 1955 року тиражем у кілька тисяч примірників. Вона складалася всього з 198 сторінок. Спочатку планувалося видавати її невеликим тиражем для власників пабів (пивних). Перше видання називалося «Книгою чудових ступенів. Про найвищому і найнижчому, великий, маленький, швидкий, старе, нове, гучний, гарячому, холодному, сильному». Успіх книги був приголомшуючий, і до Різдва вона стала бестселером №1. Але за півроку було продано більше 400 мільйонів екземплярів.

У листопаді 1974 року книга завоювала власне місце у «Книзі рекордів Гіннесса» як найпопулярніша книга в історії видавничої справи - вона була розпродана в кількості 23,9млн. примірників. У 1984 році було продано 50 мільйонів книг, в 1994 році - 75 мільйонів примірників. Відзначати день рекордів Гіннеса стали в 2005 році 12 листопада, коли був проданий 100-мільйонний екземпляр Книги і вона отримала титул «найбільш продаваною в світі книги, захищеної авторським правом». Сьогодні продається більше 100 мільйонів копій «Книги рекордів Гіннесса» більш ніж в 100 країнах і на 37 мовах.

У Росії «Книга рекордів Гіннесса» була вперше видана в 1989 році. З цього ж року в Росії стала видаватися вітчизняна книга рекордів - «Книга рекордів Росії», в яку включаються як світові досягнення росіян, так і досягнення лише загальнонаціонального характеру. У 2009 році видавнича група АСТ випустила спеціальне видання «Гіннес. Світові рекорди 2009», в якому цілий розділ присвячений вітчизняним рекордів. Головна родзинка книги - 3D-окуляри, за допомогою яких можна побачити об'ємні ілюстрації.

Ті, хто потрапляє на сторінки світової «Книги рекордів Гіннеса», ніякої матеріальної винагороди не отримують. Згідно з правилами, опублікованими на сайті інформаційного агентства «Парі», щоб потрапити в «Книгу рекордів Росії», необхідно надіслати заявку до редакції електронною поштою з сайту http://pari.ru. У листі потрібно повідомити своє ім'я, прізвище, контактні дані та коротко сформулювати досягнення із зазначенням чисельного параметра, заявленого в якості потенційного рекорду.

Рекорди реєструються в трьох категоріях:

- Саме-саме: велике, маленьке, швидке, довге і т.д., тобто те, що може бути порівняно і є змагальний критерій;

- Найперше;

- Єдине у своєму роді: те, що має винятковий характер, не може бути повторене, є екзотикою.

Для реєстрації рекорду претендент повинен надати агентству «Парі» докладний опис досягнення, завірений підписами не менше двох офіційних осіб на місці; публікації в пресі з описом даного рекорду; цифрові фотографії на CD або інших носіях або кольорові фотографії чи слайди; відео та аудіозаписи

цього досягнення. У разі рекордів, пов'язаних з людськими досягненнями, необхідно огляд лікаря до і після встановлення рекорду. В окремих випадках представники агентства можуть виїжджати на місце для реєстрації рекорду.

До теперішнього часу Всесвітній день рекордів Гіннесса досяг воістину світового розмаху. У 2008 році понад 300 тисяч людей спробували встановити більш 50 рекордів у 15 різних країнах. Серед них: Найбільша картина з світлодіодних ліхтариків (Ірландія); Більше всього поцілунків за хвилину

(Франція); Найбільший батон (Бразилія).

Остання книга з цієї серії - «Книга рекордів Гіннеса 2011 року».

Рекорд швидкого набору на персональному комп'ютері був встановлений американцем - 158 слів за хвилину;

найбільший дзеркальна куля досягає 5,01 м в діаметрі, його виготовив англієць у 2006 році;

Найкращий приклад естетичної краси - абсолютна переможиця з художньої гімнастики

Ганна Безсонова народилася 29 липня 1984 року у Києві, УРСР, СРСР. Ганна Безсонова виросла в спортивній сім'ї. Батько Анни - відомий у минулому футболіст київського «Динамо» Володимир Безсонов, а мати - чемпіонка світу в групових вправах з художньої гімнастики Вікторія Безсонова. Вікторія Безсонова не збиралася віддавати дочку в гімнастику. Швидше бачила її на балетній сцені. Однак у п'ять років дочка категорично заявила, що хоче бути гімнасткою. Так під безпосереднім керівництвом матері почалися заняття художньою гімнастикою.

Ганна Безсонова... Це ім'я в художній гімнастиці означає багато чого. Спочатку судді, немов астрономи, не поспішали сповістити про появу нової зірки. Однак до Ганни Безсонової арбітри багатьох турнірів були налаштовані прихильно. Аня, ледь з'явившись на килимі, чарувала фахівців і глядачів рідкісним поєднанням пластичної виразності і технічної майстерності. Вона здатна саму складну композицію виконати з хвилюючою легкістю, саме хитромудре мереживо рухів подати стрімким вихором, демонструючи при цьому бездоганне володіння предметом.

Важким був для гімнастки 2001 рік. Анні довелося в короткий термін змінити композиції, оволодіти новими елементами і постаратися при цьому зберегти свій стиль, свою індивідуальність. Працюючи за новими правилами, це практично неможливо, але знаючи сильний характер Ганни Безсонової, її спортивний сімейну загартування, вже тоді було очевидно, що українка не зупиниться перед досягненням поставлених перед собою цілей. 2002 рік став для Ганни воістину «переломним». Вмістивши у жорсткі вимоги нових правил давно забутий усіма художній образ, додавши стабільності в багатоборстві, Аня відразу стала однією з основних претендентів на головну роль у гімнастичному виставі. Саме в 2002 з'явився «лебединий» обруч Безсонової, відомий у всьому світі. Це не просто шедевр, а воістину унікальне поєднання одухотвореності і техніки, яке по праву вважається одним з кращих вправ в історії світової гімнастики. Ірина Дерюгіна своєю невтомною енергією змогла дати Ганні той імпульс, запалила в ній той вогник, якого їй бракувало на початку спортивної кар'єри

2003 рік приніс нові досягнення: на чемпіонаті Європи в німецькій Ризі в честь Безсонової тричі грав український гімн, і лише у вправі з м'ячем Ганні підкорилося лише «срібло». Незважаючи на ідентичні оцінки з Зарин Гизиковой, в цьому фіналі за додатковими параметрами судді вивели вперед росіянку.

За визнанням самої Ганни вона не очікувала такого високого визнання від суддів, просто намагалася виконати програму на радість своїм уболівальникам. До речі, в Іспанії утворився своєрідний Фан-клуб Безсонової, члени якого намагаються приїжджати на найголовніші змагання, і підтримують талановиту українку, розмахуючи синьо-жовтими прапорами.

Скептики вважали, що період слави і високих досягнень триватиме лише на час відсутності головних суперниць - росіянок Кабаєвої і Чащиной, але на чемпіонаті світу в Будапешті українка двічі піднімалася на першу сходинку п'єдесталу.

У кваліфікації саме Ганна була першою за сумою багатоборства. Такою впевненою і напористою Безсонову не бачили ніколи. Вона йшла до своєї мрії, мрії виграти чемпіонат світу. Вже по завершенню фіналів в окремих видах любителі прогнозів сміливо ставили на українку, а російські журналісти дивувалися : як можливо зробити такий великий прогрес усього за рік? Ганна змогла. Досить згадати лише одну вправу - обруч Ані, і відразу стане ясно, під чиїм знаком пройшов останній Чемпіонат світу. У багатоборстві Безсонова зробила саме обруч так, що весь зал встав, аплодував...і засвистів, заплакав від обурення, побачивши оцінку... Безсонова - друга... На церемонії нагородження українська гімнастка отримала вдвічі більше овацій, ніж та ж Кабаєва. А що ж ще може бути важливіше визнання глядачів усього світу?

Саме художність самого граціозного виду спорту втілюється у цієї тендітної, але загартованої дівчині. Аня відрізняється бездоганним володінням всіх технічних елементів: кожен її стрибок подібний до польоту птаха, кожен поворот вражає чистотою обертання, а рівноваги - фіксованою позицією. Їй вдається передати образ кожного вправі, перевтілитися з ліричного лебедя у страсну іспанку. Приголомшливе виконання, неймовірний артистизм та чудові природні дані - ось формула її успіху. Безсонова вміло приховує свої емоції за чарівною усмішкою, та іноді дивуєшся: невже всі труднощі такого складного виду спорту їй абсолютно байдуже?

Спортивні результати

Ганна Безсонова на чемпіонаті Європи в Баку, 2009

1999 Чемпіонат світу, Осака 10-е місце - групове багатоборстві; 3-е місце - команда.

2000 Фінал Кубка світу, Глазго 5-е місце - м'яч, обруч, стрічка; 7-е місце - скакалка.

2000 Чемпіонат Європи, Сарагоса 4-е місце - стрічка.

2001 Чемпіонат світу, Мадрид, 2-е місце - м'яч, обруч; 4-е місце - булави; 3 місце - індивідуальне багатоборство, 3 місце - скакалка.

2002 Чемпіонат світу, Новий Орлеан 6-е місце - групове багатоборстві.

2002 Фінал Кубка світу, Штутгарт 2-е місце - м'яч; 1-е місце - булави, обруч, скакалка.

2002 Чемпіонат Європи, Гренада 4-е місце - м'яч, обруч; 3 місце - булави, індивідуальне багатоборство; 2-е місце - скакалка.

2003 Чемпіонат світу, Будапешт 2-е місце - м'яч, стрічка, індивідуальне багатоборство, команда; 1-е місце - булави, обруч

2003 Чемпіонат Європи, Рису 2-е місце - м'яч; 1-е місце - булави, обруч, стрічка .

2004 Олімпійські ігри, Афіни 3-е місце - індивідуальне багатоборство.

2004 Чемпіонат Європи, Київ 2-е місце - індивідуальне багатоборство.

2005 Всесвітні ігри 2-е місце - м'яч; 4-е місце - булави; 3 місце - стрічка; 1-е місце - скакалка.

2005 Чемпіонат світу, Баку 2-е місце - м'яч, булави, індивідуальне багатоборство, стрічка, скакалка, команда.

2005 Чемпіонат Європи, Москва 2-е місце - м'яч, стрічка, команда; 3-е місце - булави, скакалка.

2006 Чемпіонат Європи, Москва 3 місце - індивідуальне багатоборство.

2006 Фінал Кубка світу, 3 місце - скакалка, стрічка, м'яч.

2007 Чемпіонат світу, Патрас 1-е місце - індивідуальне багатоборство.

2008 Олімпійські ігри, Пекін 3 місце - індивідуальне багатоборство.

2009 Чемпіонат світу, - 3 місце - індивідуальне багатоборство, скакалка, м'яч; 2 місце - стрічка.

Нагороди

Орден княгині Ольги III ступеня - За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, досягнення високих спортивних результатів на XXII Всесвітній літній універсіаді в р. Тегу (Республіка Корея)

Орден княгині Ольги II ступеня - За досягнення значних спортивних результатів на XXVIII літніх Олімпійських іграх в Афінах, піднесення міжнародного авторитету України

Орден княгині Ольги I ступеня - За досягнення високих спортивних результатів на XXIX літніх Олімпійських іграх в Пекіні (Китайська Народна Республіка), виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України.

Спробуємо скласти свою Книгу рекордів Гіннеса нашого класу(Весела заставка до серйозної розмови)- виберемо того, хто найстараніший, найтрудолюбивий, найактивніший та інше.

Ігри:Спробуємо поставити рекорди:

1. Довше просидіти на табуретці, піднявши ноги і не тримаючись руками

2. Хто швидше засуне в порожню пляшку газету

Висновок: естетична краса це найпрекрасніше і виховувати її потрібно з дитинства.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.