День святого Валентина

Свято для учнів 2 класу провела класовод Коцуйська А.А.


Галереї "День святого Валентина"

Мета: знайомити дітей з цікавими святами. Розвивати допитливість, уміння висловлювати свої почуття, дрібну моторику рук. Виховувати повагу і любов до ближніх.

Учитель. День святого Валентина — це свято усіх закоханих. Сьогодні ми познайомимося з цікавими легендами про те, як, де і коли виникло це свято і як його відзначали. А ще прочитаємо найкращі вірші для любих і дорогих матусь і татусів, братиків і сестричок, хлопчиків та дівчаток, що їх ми любимо усім серцем. Як ви гадаєте, що таке любов?

Цвигуненко М.:

Любов — найкраще в світі почуття,
Вона не має меж — безкрая.
З любові починається життя,
Вона усе найкраще починає!
Граті Павлина:

Це ж від любові сонечко встає
І промінцями землю зігріває.
Зозуля навесні в гаю кує
І соловейко пісеньку співає.

Сторожук О.:

Це від любові сонячно стає,
Й душа аж до зірок увись несеться.
Якщо любов в твоєму серці є,
То все чарівним і легким здається.

Гордієнко О.:

Це ж від любові так цвітуть луги,
Уся земля з полегкістю зітхає.
Закутались в тумани береги...
Любов магічну чудо-силу має!

Вчитель: За легендою, День закоханих бере свій початок ще з сивої давнини, відтоді, коли тільки-но почали будувати Рим. Спочатку в цей день люди відзначали свято римської богині шлюбу, материнстваі жінок богині Юнони і бога Пана. Головною забавою цього свята була гра «Вибери милу». Римські дівчата писали на маленькому клаптикові паперу свої імена і кидали ці папірці в посудину. Потім їх ретельно перемішували і посудину пускали по колу. Юнаки мали витягнути папірці. Дівчина, що її ім’я було написано там, ставала його милою до наступного свята. Так і виник День закоханих.

А давайте і ми так пограємося! Кожна дівчина напише своє ім’я на маленькій листівці. Ці листівки кинемо у шапку, переміщаємо їх і дамо хлопцям, щоб вони витягнули.(Дівчата складають малесенькі листівки в шапку і передають її хлопцям. Хлопці дістають листівки і підходять до тієї дівчинки, чиє ім’я написано на ній, і запрошують до танцю. Всі танцюють.)

Рим тоді був ще зовсім молодим містом. Навколо нього росли вікові дрімучі ліси. І люди помітили, що якраз у цей день з лісів доноситься голосний крик і спів пташок. Річ у тому, що саме в цей день птахи обирають собі пару, і ліси наповнюються голосним щебетанням. Тому це свято люди назвали ще й «Пташиним весіллям».

Кульчицький:

Кінець зимі. Вже сонце гріє.
І мліє від тепла земля.
Все оживає і радіє:
І ліс, і гори, і поля...

Грибков А.:

Пташина пару обирає
І співом повняться ліси.
І серце пташечки співає
Від щастя, радості й краси.

Вчитель: Але крім того, що Валентин був глибоко релігійною людиною, священиком, він ще був і лікарем, котрий лікував людей травами, медом, молоком, вином. Слава про нього розходилася дуже швидко. Одного разу до славетного лікаря тюремник привів свою дорослу сліпу доньку. Він благав Валентина допомогти їй. Валентин з першого погляду закохався у дівчину, почав її лікувати, але нічого не допомагало. Та батько і донька щиро вірили в лікаря. І от коли тюремник дізнався про ув’язнення Валентина і його близьку страту, то хотів покінчити з собою, отруїтися, адже його донька залишалася сліпою. Валентин був стійкою та мужньою людиною і сміливо дивився смерті в очі. Він попросив у тюремника папір і написав останнього листа своїй коханій дівчині. Навіть близька смерть не злякала його, бо він був закоханий. 14 лютого він передав через батька дівчини останнього трепетного і ніжного листа своїй коханій. Цього дня, 14 лютого 270 року, його стратили. Сумний батько повертався додому, а на порозі з нетерпінням його чекала донька. Тюремник мовчки дав листа дівчині. Вона розгорнула його і всередині знайшла жовтий шафран (крокус), а в записці була ще фраза «Від твого Валентина». Дівчина взяла шафран на долоню і... раптом побачила його прекрасні кольори. Вона стала зрячою! Відбулося велике диво!

Любов підносить серце над землею
І робить дивовижні чудеса.
Стає людина зовсім інша з нею,
Тоді в її душі живе краса.

Вчитель: Минули роки. Але загибель молодого священика і лікаря, що його всі так любили і поважали, але який так і не зазнав щастя на своєму віку, залишилася у пам’яті людей назавжди. Рим став християнським, і Валентина за його добрі справи і за чудеса, що їх він здійснив, зарахували до лику святих. Тепер це свято має свого покровителя — Валентина. І святкують його нині не лише в Італії, але й по всьому світі: в Америці, в Англії, Франції, Німеччині... Не так давно це свято прийшло і до нас, в Україну. Адже воно освітлює людей любов’ю і щастям, робить їх романтичними і добрими. В цей день люди стараються подарувати один одному гарні листівки з найкращими побажаннями, сердечка, «амурчиків», квіти, подаруночки, щоб засвідчити свою любов.

Пісня «КОЛИ СПІВАЮТЬ ДІТИ»
1
Про життя щасливе пісню заспіваєм,
Хвиля нашу пісню в море унесе.
Там її підхопить білих чаєк зграя,
Ї підніме в небо вище над усе.
Приспів:
Коли співають діти, майбутнє є в країни,
Дитячий спів на струнах надії виграва.
Коли співають діти, зростають щастя зірки,
Нехай єднає пісня дорослих і малят.
2
Пісню нашу дружню хай почує вітер,
І несе далеко у чужі краї.
Хай долає пісня межі на планеті,
Хай єднає пісня всіх дітей Землі.
Приспів.

Давайте і ми виготовимо невеличкі подарунки тим, кого любимо.(Діти виготовляють валентинки.)

Практична робота (виготовленннявалентинок). В цей час лунає мелодія.

Виставка валентинок.

Заключне слово вчителя:Перш ніж попрощатися, я бажаю всім, щоб кожен день великого життя був сповнений кохання, як і День св.Валентина – найбільш поетичний,найтаємничіший, найромантичний день року.
Я знаю, що кожний у цьому класі приготував маленьку “валентинку” тому, до кого прихильний і побажайте їм тепла, любові і добра.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.