Повернутися до звичайного режиму

Характеристика музею етнографії

Етнографічний музей школи-інтернату було створено за наказом № 100 по школі-інтернату від 6.06.2002 року.

Урочисте відкриття музею відбулося 23 вересня 2002 року на честь дня народження школи-інтернату.

Етнографічний музей займає окрему кімнату площею 35 м у приміщенні навчального корпусу. Фонди музею налічують 126 оригінальних експонатів. Це предмети побуту, хатнього вжитку, одяг, посуд, меблі селянської хати, вишиті рушники, серветки, картини, обереги, ікони, книги, творчі роботи учнів, папки, альбоми та інше.

Експозицію музею розміщено за трьома розділами.

Перший розділ «Український рушник». Тут розміщено 28 вишитих рушників села Кароліно-Бугаз та Одещини від давнини до сучасності. Найстаріший рушник вишиваний ще на початку 20-го століття.

Цей розділ розповідає про те, якою була вишивка, як вона розвивалась, удосконалювалася, які кольори і рисунки переважали. Особливо багато представлено рушників, вишитих Тетяною Мужичок, Галиною Каранфіловою та Аллою Майстренко.

Другий розділ «Речі домашнього вжитку» розповідає про те, якими речами користувалися в селах в давнину. Тут представлено коромисло, граблі, дошка для прання, прядка, веретена, човники, рубель, ножиці для стрижки овець, рогач, серп, праски, цебро, а також ярмо, у яке впрягали волів, та ціп, яким молотили зерно.

До цього розділу входить експозиція «Інтер'єр селянської хати». Тут розміщено стародавні меблі: дерев'яне ліжко з вишитими подушками, простирадлами та підзором, стіл, накритий вишитою скатертиною, скриня, етажерки, лави, ослінчик, колиска, дитяче ліжко, жіночий та чоловічий селянський одяг, прикраси, старовинний годинник з «кукушкою». Крім цього в експозиції представлені саморобні дитячі іграшки - ляльки, свищики, собачка-візок.

Окрема експозиція : «Гончарні вироби». Тут демонструються різноманітні горщики, вази, горнятка, декоративні тарілки, макітри, кухлики, розміщені на дерев'яному миснику, який також є частиною інтер'єру.

Третій розділ музею називається «Духовна культура України». Тут на спеціальних полицях під склом зберігаються та демонструються старовинні ікони - образи на деревині, на металі тощо. Крім цього тут експонуються 10 ікон, вишитих вчителями та вихованцями інтернату, вишиті репродукції відомих картин художників Брюллова, Маковського, Васнецова, книги світської та художньої літератури, колекції монет та інші експонати.

Основна мета діяльності етнографічного музею полягає у залученні учнів і педагогів до вивчення і збереження історії, національних традицій, культури українського народу, у вихованні любові до рідного краю.

Всю роботу в музеї здійснює рада музею та актив музею. Протягом навчального року в музеї проводиться 10-20 екскурсій для учнів, педагогів, гостей школи-інтернату. Для проведення екскурсій ми готуємо екскурсоводів з числа вихованців7-9-х класів. Крім того в музеї проводяться уроки етнографії, історії, літератури.

Особлива увага приділяється вивченню історії рідного краю за книгами, подарованими музею:

- В. Левчук. «Край Овідія»

- Н. Шатохіна «Помни имя своє»

- Р. Грейнер . «Каролина Сабаньская»

- А. Ройченко. «Місто над лиманом».

Створено також стенд «Сюди стежки людські навіки пролягли», на якому експонуються книги, листи, фотографії з різних музеїв України.

Фонди музею постійно поповнюються новими експонатами в результаті пошукової роботи активу музею. Експозиції етнографічного музею оновлюються і переобладнуються. До народних та релігійних свят ми готуємо спеціальні виставки:

- «Писанки»

- «Великодні серветки»,

- «Вертеп».

Матеріали традиційних свят ретельно збираються і зберігаються у спеціальних папках.

З дня відкриття музею його керівником є старший вчитель української мови та літератури Майстренко Алла Іванівна.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.