Повернутися до звичайного режиму

Музична вітальня «Пісні на слова Т.Г.Шевченка»

Виховний захід підготували і провели педагоги-організатори Тодорова Т.К. та Довалюк Н.С.

/Files/images/IMG_20150314_174946.jpg

Мета :ознайомитидітей зі значенням творчості Т.Г.Шевченка – поборника щастя й свободи українського народу; показати значимість постаті Кобзаря для всього людства; вшанування пам’яті видатного художника слова, патріота України - Т.Г.Шевченка; виховувати почуття любові до світлого образу поета - мислителя Т.Г.Шевченка; розвивати творчі здібності учнів, поглибити знання з краєзнавства.

Обладнання: святково прикрашений зал, портрет Т.Г.Шевченка, книги

Музичне оформлення:пісня «По діброві вітер віє», «Зоре моя вечірняя», «Зацвіла в долині червона калина», «Думка», «Тече вода з-під явора», «Б’ють пороги», «Мені однаково», «Великий українець»

Епіграф :

«І мене в сім’ївеликій,

В сім’ївольній, новій

Не забудьте помянути

Незлим, тихим словом…»

Хід заходу

Ведучий 1(Пантелимонова О.). Живе під сонцем любові Шевченкова весна… Тарас прийшов на світ, коли ще скутий кригою сивів у берегах Дніпро. Березень благословив першу сльозу немовляти, що, мов із серця, упала Славутичу на груди і розтопила кригу.

Ведучий 2(Михайлова Л.)Нині, як і щороку, ми проводимо Шевченківські дні, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово серцем, повірити йому, бо кому ж тоді вірити, як не Шевченкові, який життя віддав своє за Україну, за нас із вами, за те, щоб ми були вільними, гордими людьми.

Устенко Марія:

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Ведучий 3(Сергєєва З.):Т.Г. Шевченко бувдужеталанови­тим. Великий поет, письменник, художник, дра­матург, скульптор, відомий портретист, пейза­жист. Він добре знавдавньогрецьку та давньо­римськулітературу. Зцікавістю читавГомера,Овідія, Данте. Цікавився драмами Шекспіра, творчістюПушкіна. Вінбувнавітьактором, відмінногравнасцені.

Ведучий 1(Пантелимонова О.):Шевченко дуже любив музику,мавгарний голос, чудовупам’ять і відмінниймузичнийслух.Будучи маленьким хлопчиком, вінбагатоспівав, пам’ятавбагатопісень, він не мігжити без пісні.

Ведуча 2 (Михайлова Л.):З ранньогодитинстваслухаввінсумніпісніма­тері, а післяїїсмертіїхспівала сестра Катерина. Тарас і сам співав про сирітство, про важкедитин­ство, про село, про свою першу любов.

Ведуча 3.Дужеподобалися Тарасу пісні і ду­ми про український народ, історіюйогожиття. Він любив кобзарів, які ходили по світу і співали.І Шевченко сам записувавбагатопісень.

Ведучий 1:БагатовіршівШевченка стали народнимипіснями. Тому сьогодні пропонуємо прослухати та переглянути пісні на слова Т.Г.Шевченка. Музикубільшеніж на 100 творів Кобзарянаписавукраїнський композитор Лисенко. Ось послухайте одну з них.

Лунає пісня «По діброві вітер віє»

Ведуча 2:Всісвоївірші Шевченко пише чарівною, барвистоюукраїнськоюмовою, близькоюдонародної. Тому віршійого легко читати і запам’ятовувати. Вітерсонце, зорі, дерева – все оживаєувіршахШевченка.

Ведуча 3:Поет дужелюбив природу. В вірші «Зоре моявечірня» вінзумівпередати всю кра­су українськоїприроди, який написав у неволі, на далекому засланні, в якійзгадує милу йогосерцюУкраїну.Скількилюбові, ніжності у цихчудовихпоетичнихрядках! Але серцепоетапроймаєтьсяболемвід того, щосередцієїрозкішноїприроди «нагорі стоять палати». Панські. А поруч тяжко страждає народ-трудівник.

Лунає пісня «Зоре моя вечірняя»

/Files/images/IMG_20150314_175101.jpg

Ведуча1: Не менш відомим є вірш «Зацвіла в долині червона калина». Описана в творі картина не була безпосереднім малюнком із натури, зробленим поетом. Це певний уявний образ, своєрідний повчальний приклад.Т.Г.Шевченко ніби закликає людей шукати «рай» на землі, а не на небі». Вірш уперше надруковано вже після смерті поета.

Ведуча 2:Музику на вірш «Зацвіла в долині» написали Микола Лисенко, Яків Степовий, Дмитро Клебанов, Ігор Шамо та інші композитори. Серед виконавців - Борис Гмиря, Володимир Єсипок, Андрій Шкурган.

Лунає пісня «Зацвіла в долині червона калина»

Ведуча3: Один із перших віршівШевченка, щодійшли до нас“ДУМКА” (“Тече вода в синє море”). Поет хотів донести, що наймилішим для кожної людини є те місце, де вона народилася, живе, — батьківська хата, люди, природа, і коли втрачається це все, то відчуваєш себе нещасним, самотнім.

Лунає пісня «Думка»

Ведуча1:В вірші «Тече вода з-під явора»Тарас Григорович Шевченко описуєкрасиву природу українського села, а такожзмальовуєчудовіукраїнськісимволи - вода, червона калина, верба, явір.

Лунає пісня «Тече вода з-під явора»

Ведуча 2: Вірш «Реве та стогне Дніпр широкий…». Це спогади, що гріли серце кріпака, це безкраїй сум та туга, що з’їдали його серце, це біль та безпомічність, що йшли поряд кожну мить життя.

Ведучий 3:Які прекрасні кольори зображує нам Тарас Григорович, коли говорить про рідні місця, про красу дівочу та про щастя хлопців, які поверталися з війни, сподіваючись на теплу зустріч та ласкаву усмішку любої дівчини.

Ведучий 1:Пропонуємо до вашої уваги переглянути фрагмент з фільму про Тараса Шевченка, а саме створення вірша «Реве та стогне Дніпр широкий…».

Перегляд фрагменту фільму
Кушнір Д.:.

Благословен той день і час
Коли прослалась килимами,
Земля, яку сходив Тарас
Малимибосими ногами.
Земля, яку скропив Тарас
Дрібними росами – сльозами.
Краюшкін М.:

В похилійхаті, край села
Над ставом чистим і прозорим
Життя Тарасику дала
Кріпачка – мати, вбита горем

Ведучий:Пропонуюпослухатиавторськупісню Василя Жданкіна на слова Т.Шевченка «Б’ють пороги».

Перегляд відео «Б’ють пороги»
Ведуча 2:Ми з вами заслухали відомі твори Шевченка, також пісні на слова Т.Г.Шевченка виконують багато сучасних співаків. Тож сьогодні ми заслухаємо пісню Ірини Білик та гурту «Скрябін».

Ведуча 3: Гурт «Скрябін» написав музику навірш «Меніоднаково», який входить до циклу «В казематі» Т.Г.Шевченко передає роздумиліричного героя над долею України.

Слухання пісні «Мені однаково»

Ведуча 1:Вірш «Бандуристе, орле сизий» написано до дня іменин М. А. Маркевича й перед йоговід’їздом в Україну, а виконала цю пісню відома українська співачка Ірина Білик.

Ведучий 2:У багатьох фраза «Шевченко та рок-музика» викликаєщирездивування: як можнауявити у рок-стилікласикуукраїнськоїпоезії? Хочу відповісти словами продюсера рок-гурту «Оркестр Янки Козир» Олександра Литовки:

Ведуча 3 :«…твори Шевченкамаютьколосальнийпотенціал, аби бути інтерпретованимисаме в рок-музиці... Ми обмірковуємозапис альбому композицій на слова наших національнихрок-поетів Тараса Шевченка, ЛесіУкраїнки та Івана Франка.

Ми вважаємоїхсправжніми рок-поетами, вониінспірують нас на музичніексперименти».

Ведуча1:Пропонуюпослухатипісню на слова Т. Г. Шевченка «Не нарікаю я на Бога»увиконанніАндріяСереди – солістаукраїнського рок-гурту «Кому Вниз» (фолк-готика).

Перегляд відео

Ведуча: Минаютьвіки, стираютьсянаписи на камені, тліють книги, руйнуютьсябудівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймойого, думаймо над йогоістиною, виконуймойогозаповіти, якіпосилаввінсинамсвого народу. І серед них — найперший і найголовніший:

СвоюУкраїнулюбіть,

Любітьїї… Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неїГосподамоліть.

Звучить пісня «Великий українець»

/Files/images/IMG_20150314_172055.jpg /Files/images/IMG_20150314_172116.jpg

/Files/images/IMG_20150314_173123.jpg /Files/images/IMG_20150314_173403.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.