Свято Благовіщення

Інформаційну годину провела вихователь Лопатинська Т. С.

Мета: розширити і поглибити знання учнів про найдавніше церковне свято, традиції нашого народу щодо святкування Благовіщеня. Розвивати пам’ять, мислення. Виховувати любов до нашого народу, його традицій, минулого і сучасного.

Вихователь. 7 квітня – Свято Благовіщеня. Це свято належить до великих двенадесятих християнських свят. За церковними переказами, цього дня архангел Гавриїл з’явився Діві Марії в місто Назарет, щоб сповістити їй благу звістку – народження сина Ісуса, Месії. Марія вела непорочне життя в домі свого чоловіка Йосипа, тому була дуже здивована, що народить сина без допомоги чоловіка. Архангел пояснив, що дитина з’явиться без порушення цнотливості Марії, через посередництво Святого Духа. Оскільки дівчина була дуже богобоязнена, вона прийняла волю Божу як належно. А зараз більш детально про свято розкажуть наші журналісти.

1 журналіст (Устенко М.) «Благовіщеня»

Минає час, життя проходить,

Марія в Йосипа живе

Працює, молиться і просить.

Господа бога свого жде

І ось архангел Гавриїл

До Марії прилетів,

В Назарет, став перед нею,

Тай каже мовою своєю:

«Радуйся, благодатна,

Господь с тобою!

Благословенна ти і славна!»

Діва стривожилась собою,

І почила гадати,

Що б то могло значити

Те привітання.

Ангел же їй сказав:

«Маріє, не бійсь!

Ти бо знайшла ласку в Бога

І твоя свята дорога,

Ось ти, зачнеш у лоні й вродиш

Сина і цим Бога вгодиш.

Йдеш йому ім’я Ісус,

Він буде великий тут,

Сином Всевишнього назветься,

Над всім світом вознесеться.

2 журналіст (Устенко А.)

Господь Бог дасть йому,

На славу небесно – земну

Престол Давида, його батька,

Престол для Божого нащадка.

Він царюватиме й він тільки

Над домом Йакова повіки,

І царюванню від отця

Його не буде кінця!»

А Марія сказала

До святого ангела:

«Як же воно станеться,

Як я з мужем не знаюсь?»

Ангел відповідаючи сказав їй:

«Дух святий зійде

Й тобі мужа замінить,

Сила ж Всевишнього отінить.

Тому святе ось і зачнеться,

Коли ж народиться назветься

Син Божий Єдинородний,

Править світом спроможним.

Бо й твоя родичка одна,

Єлизавета, тож вона

Також у своїй старості,

Зачала сина в собі.

І оце шостий місяць тій,

Що звуть неплідною її,

Нічого ж в бога, кожний знає,

Неможливого немає»

У відповідь Діва сказала:

«Саме таких слів чекала,

Бо ж я Господня служниця

І це його благословення,

Тож, і кажу в дусі своєму:

«Хай буде по слову твоєму»

І в добрий час, пори тієї

Архангел відійшов від неї.

Кореспондент 1. (Деревенчук О.) ВУкраїні на свято Благовіщення вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму,Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.

Кореспондент 2. (Іщенко В.) До цього святалелекизазвичай прилітали звиріюта починали вити гнізда. Існувало повір'я, що на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни.

Кореспондент 1. У цей день здавна існував звичай випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускає на волю, на сонце також всіх тварин, навіть пса і кота виганяє на подвір'я— «щоб чули весну і самі про себе дбали». Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.

Кореспондент 2. У церкві цього дня святятьпроскури. Потім пасічник проскуру кришить та висипає її у мед, «щоб бджоли роїлися», а сівач змішує з землею та сіє по чотирьох кутах ниви— «щоб дощова хмара ниви не минала»; проскуру заривають у землю, «щоб град посіву не побив». Благовіщенську проскуру, як ібогоявленськутастрітенськуводу, зберігали за образами.

Кореспондент 1. Вважалося, що, коли на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квіткупервоцвіту, цього літа вона вийде заміж.Пролісок, що знайдуть на Благовіщення, віщує щастя. Якщо вмитися водою, в яку покладеш цей пролісок, — будеш вродливою. Існує повір'я: яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Кореспондент 2. Український народ особливо шанує свято Благовіщення і суворо забороняє всяку працю того дня: за його думкою навіть птиця на Благовіщення святкує, гнізда не робить (Номис, 418). На Благовіщення, казали, досить тільки торкнутися якогонасіння, чи зерна, щоб воно зараз же втратило свою сходову силу і ніколи не запліднилося. Не можна, казали, також підкладати того дня і яйця під курку, бо зробляться бовтунами або вилупляться з них каліки.

Кореспондент 1. Послухайте які ще прикмети були на Благовіщення.

Народні прикмети (діти по черзі розповідають)

1. Якщо цього дня вітряно або туманно, значить, рік буде урожайним.

2. Гроза в цей день віщує теплу весну й гарне літо.

3. Холодний день – буде ще сорок морозів.

4. Якщо ластівки не прилетіли, значить, весна буде холодною.

5. Яка погода цього дня встановилася, така сама й на Великдень буде.

Привітання до Благовіщення

Був день як день, зовсім звичайний:
Кипіла суєта навколо,
Але ось походкою нечутною
Увійшов до Марії Ангел в будинок.
вигукнув: « Радуйся, Маріє!
Господь Тебе благословив! —
І про народження Месії
Посланець Божий сповістив: —
Він Сином Бога назветься
І буде царювати навіки.
Той, хто увірує, — спасеться.
Так буде щасливий чоловік! »