СТАТУТ

I. Загальні положення

1- Дитяча організація органів учнівського самоврядування ескадри «Надія» КЗ «Кароліно-Бугазька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів» регламентує свою діяльність на підставі нормативно – правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту школи.

2- Дитяча організація органів учнівського самоврядування ескадри «Надія» пропагує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями та принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами, вихователями.

ІІ. Завдання органів учнівського самоврядування ескадри «Надія»

1- Усебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі, своїй родині, малій батьківщині, народові України.

2- Забезпечувати і захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил і законів школи.

3- Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя.

4- Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

5- Прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими.

III. Мета органів учнівського самоврядування ескадри «Надія»

· Згуртувати дітей, підлітків та дорослих на корисні та добрі справи.

· Захист їхніх прав та інтересів, виховання віри в себе, до своєї родини, до краю, в якому ти народився.

· Пізнання та примноження краси природи.

· Прищеплення любові до праці, поваги до старших, піклування про молодших, близьких та друзів.

· Розвиток творчих здібностей, організація дозвілля.

IV. Органи управління ескадри «Надія»

1- Вищим органом органів учнівського самоврядування ескадри «Надія» є учнівські збори.

2- Виконавчий орган – учнівська рада до складу якої входять учні обрані кожним класним колективом на засадах вільного і рівноправного голосування. Засідання Ради скликають щонеділі.

3- Учнівську Раду утворюють центри:

- Навчальний;

- Соціального захисту та правового виховання;

- Дисципліни та порядку;

- Охорони здоров’я та спорту ;

- Прес-центр;

- Господарчо-побутовий;

- Творчого розвитку;

- «Пам'ять»

4- Головою дитячої організації «Надія» може бути учень 5 – 9 кл., якого обирають відкритим голосуванням збори дитячої організації «Надія».

Робота центрів:

· · координує роботу класів, доводить до них конкретні завдання діяльності;

· · контролює створення належних умов для навчання та дозвілля учнів;

· · організовує пошукову роботу;

· · контролює відвідування уроків, стан навчання та поведінки учнів;

· · ухвалює рішення з найважливіших питань життя школи;

· · вносить пропозиції до адміністрації школи з питань навчання та виховання;

· · бере участь в організації невідкладної допомоги слабо встигаючим учням;

· · організовує й контролює чергування в школі;

· · веде контроль за дотримання санітарно – гігієнічних вимог у школі;

· · здійснює заходи щодо розвитку творчих здібностей учнів, зміцнення їхнього здоров’я, фізичного вдосконалення, пропаганди здорового способу життя;

· · співпрацює з наставниками.

Робота дітей дитячої організації «Надія» передбачає:

· формування правової культури спілкування;

· формування практичних навичок співпраці з однолітками, молодшими та старшими за віком людьми; дотримання правил поваги й субординації.

Серед основних напрямків діяльності дитячої організації «Надія» найважливішими є:

· розкриття , самовдосконалення та самореалізація особистості; її моральний та духовний ріст;

· захист прав та інтересів членів свого колективу;

· організація життя та діяльності свого колективу.