Правила безпеки та поведінки на залізничному транспорті

Залізничний транспорт - це зручний вид транспорту, котрим щоденно користуються мільйони людей. За підрахунками, кожна людина щороку користується залізничним транспортом 9 разів. Залізниця дає нам можливість ще сьогодні ввечері бути вдома, а зранку поринути у неймовірні пригоди, зустрітися з друзями та рідними, та розпочати захоплюючі мандри чи пригоди. Залізницю ми знаємо як можливість з’єднати нас із іншими людьми та подарувати нам зустріч з морем, сонцем, горами та мандрами.

Регіона́льна фі́лія «Оде́ська залізни́ця» публі́чного акціоне́рного товари́ства «Украї́нська залізни́ця» — підприємство, регіональна філія у складі АТ «Укрзалізниця», що обслуговує Одеську, Миколаївську, Херсонську, Черкаську, Кіровоградську і Вінницьку області та окремі райони Київської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Є важливою складовою єдиного транспортного конвеєра південного заходу України. На її долю припадає майже 20 % вантажообігу, більш 16 % пасажирообігу залізниць країни. Головна особливість Одеської залізниці — її приморське і прикордонне положення. У регіоні Одеської залізниці розташовані великі морські та річкові порти. Таким чином, забезпечуються зовнішні транспортно-економічні зв'язки з більш ніж 70 країнами світу. Але залізниця - це не тільки мандри, пригоди та позитивні враження. Залізниця є зоною підвищеної небезпеки. Швидкість поїздів може досягати 120 км/год. Для зупинки поїзда, що рухається зі швидкістю 60-70 км/год, необхідно 600-700 метрів. Маса локомотива перевищує 500 т, а вантажного поїзду - 5 тисяч т. Напруга в проводах контактної мережі висока: 3 300 вольт. Поїзд, що йде зі швидкістю 100-120 км/год, за одну секунду долає 30 метрів. А пішоходу, для того щоб перейти через залізничну колію, потрібно не менше п’яти-шести секунд. Лише на перший погляд безпечні нерухомі вагони. Підходити до них ближче ніж на п’ять метрів, підлазити під вагони не можна: кожен вагон на станції може почати рух у будь-яку секунду. І якщо який-небудь виступ або важіль вагона зачепиться за одяг людини, то нещасного обов’язково затягне під колеса.

Сила повітряного потоку, створюваного двома зустрічними поїздами, становить 16 т, при такому навантаженні людину запросто може затяг нути під поїзд. Тому не можна перетинати залізничні колії там, де це зручно або в бажанні скоротити час.

Але дуже часто деякі з вас, забуваючи про небезпеку, дозволяють собі гратися поблизу залізничних колій, станцій, кидати сніжки, каміння та інші предмети в пасажирські поїзди, підкладати сторонні предмети на рейки перед рухомим поїздом, кататися на велосипедах, роликах, скитах, санчатах і сноубордах. Влаштовуючи рухливі ігри на території об'єктів залізничного транспорту, ви піддаєте небезпеці не тільки своє життя, але життя і здоров’я оточуючих людей, локомотивної бригади і пасажирів, що їдуть в поїзді.

Ви впевнені, що почувши сигнал, поданий машиністом, встигнете відійти в безпечне місце. На жаль, багато хто з вас за таку самовпевненість розплачуються життям, а ті, що залишилися в живих, отримують важкі травми, які роблять їх інвалідами.

Кращий спосіб убезпечити себе - це уникати знаходження поблизу залізничних колій, а при знаходженні в цій зоні дотримуватися певних правил. Тільки дотримуючись правил поведінки як в дорозі, так і на платформах і станціях, коли чекаєш свій поїзд, можна без пригод дістатися до місця призначення - на дачу або в інше місто.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.